Strefa Admina
Aktualności


Konkurs „100 lat piłki ręcznej..."

Wszyscy wiemy, że rok 2018 to wyjątkowy czas dla Polski, obfitujący w wiele imprez, akcji, konkursów i wystaw związanych z tematyką patriotyzmu i niepodległości. To także wielkie święto polskiej piłki ręcznej. W tym roku mija 100 lat od momentu, kiedy ta dyscyplina sportu miała swoją pierwszą odsłonę na ziemiach polskich – w Szczypiornie. Z tej właśnie okazji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z GZK oraz Stowarzyszeniem MTS we Włoszakowicach zorganizował konkurs plastyczny „100 lat piłki ręcznej w Polsce na stulecie odzyskania niepodległości”.
Laureatów konkursu ogłoszono podczas Pikniku Sportowego, który odbył się 11 listopada we włoszakowickim parku. Wśród zwycięzców, którym wręczono nagrody rzeczowe znaleźli się także nasi uczniowie: Miłosz Pochanke, Zuzanna Jaraczewska oraz Wiktor Poloszyk. Uczniowie w swoich pracach ukazali, z czym kojarzy się ta dyscyplina sportu i co w niej ich pasjonuje najbardziej. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
J. Jaraczewska

Dodano: 2018-11-18
Zdjęcia > Czytaj dalej >

"Póki Polska żyje w nas" - widowisko

"Dawno ścichło rżenie koni
Rozwiał się bitewny kurz
Szczęk stalowy białej broni
Do historii przeszedł już,
I odeszli z tamtym wojskiem
Na niebieskiej trąbki zew

Ci, co śnili wolną Polskę ..."

te słowa W.Kejne rozpoczęły uroczystość uświetniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Widowisko "Póki Polska żyje w nas" odbyło się 17 listopada wieczorem i miało niezwykły charakter. Rozważania nt miłości do Ojczyzny oparte zostały na wspomnieniach z przedstawień, które przez wiele minionych lat organizowane były w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem na scenie panował wielki bałagan, który uczniowie - narratorzy usiłowali uporządkować. Sprzątnie rozmaitych rekwizytów, dekoracji, kostiumów, płyt przywoływało oglądane niegdyś recytacje, śpiewy i tańce. To wszystko widzowie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć nie tylko w wykonaniu uczniów naszej szkoły, ale - przede wszystkim - jej absolwentów. Takie spotkanie było - zapewne - niecodziennym przeżyciem zarówno dla widzów, jak i dla występujących.
Kolejną lekcję patriotyzmu w naszej szkole uświetnili także znakomici goście: ksiądz kanonik L.Grzelak, przewodnicząca Rady Gminy Włoszakowice I.Przezbór, sołtysi: A.Poloszyk, H.Sobecka, S.Grochowy, prezes Zarządu firmy Werner Kenkel H.Florek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach D.Grygiel, prezes OSP Dłużyna B.Szalewska-Konieczna, prezes Gminnego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP – Koło we Włoszakowicach L.Wójcik z kapitan J.Kiącą-Fryczkowską - uczestniczką Powstania Warszawskiego, więźniarka obozów koncentracyjnych i porucznikiem W.Chałupką,  emerytowana dyrektor naszej szkoły - M.Ruta oraz wieloletnia inicjatorka i organizatorka patriotycznych widowisk - A.Górna z małżonkiem. Przedstawienie obejrzeli także Państwo A.Kuczkowska i Z.Kostrzewski z najbliższymi w towarzystwie K.Klechy-Włodarczak autorki książki o ich ojcu - A.Kostrzewskim - przedwojennym kierowniku naszej szkoły zamordowanym w Charkowie.

AW

Dodano: 2018-11-15
Zdjęcia > Czytaj dalej >

100 rocznica odzyskania Niepodległości

Obchody 11 listopada to nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów. W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dłużynie zebrali się, aby uroczyście świętować. W piątek 9 listopada zorganizowano akademię, która upamiętniła 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Pierwszym punktem programu była część artystyczna, gdzie uczniowie z oddziału przedszkolnego prezentowali poezję oraz śpiewali piosenki patriotyczne. Szczególnie wzruszające dla młodych widzów było odśpiewanie Roty przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. O godzinie 11.11 nastąpiło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek Hymnu Narodowego włączając się tym samym do bicia rekordu Guinnessa ogłoszonego przez Panią Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską. Po uroczystej akademii odbył się „Konkurs wiedzy o Polsce” ,w którym uczniowie klas IV-VIII i III gimnazjum wykazywali się zdobytą wiedzą na temat najważniejszych symboli dla Polaków.
Święto Niepodległości to bez wątpienia, jedno z najważniejszych świąt dla rodaków. Szkoła Podstawowa w Dłużynie wyznacza sobie jako cel, aby od dziecka, w świadomości naszych obywateli data 11 listopada kojarzona była z ważnymi dla kraju wydarzeniami. W związku z tym ostatnim punktem programu było przypomnienie przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej mieszkańcom Dłużyny o  Święcie Niepodległości podczas przemarszu ulicami Dłużyny, w trakcie którego rozdawali własnoręcznie robione narodowe kotyliony i chorągiewki, oraz śpiewali pieśni patriotyczne.
                                                                                                                      E. Przewoźna

Dodano: 2018-11-13
Zdjęcia > Czytaj dalej >

Bubble Football

9 listopada uczniowie klasy VIII wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w FootballParku w Lesznie. Wzięliśmy udział w zupełnie niepoważnej zabawie - Bubble Football. Każdy z uczestników ubrany został w specjalny, olbrzymi "balon", w którym mógł biegać, grać w piłkę i brać udział w przygotowanych zabawach. Koordynator zabawy zadbał o to, by wszystko odbyło się w bezpiecznych, ale całkowicie zwariowanych warunkach. Spotkanie zakończyliśmy w "Pizza Hut". Polecamy...
AW

Dodano: 2018-11-09
Zdjęcia > Czytaj dalej >

Strona:123
Szanowny użytkowniku, nasza strona używa ciasteczek jedynie dla sprawnego funkcjonowania jej administracji. Żadne informacje nie są przechowywane, przetwarzane ani nikomu przekazywane. W razie pytań odnośnie polityki prywatności lub ciasteczek proszę o kontakt z administracją szkoły. Życzymy miłego korzystania z naszej strony. OK
2020 Szkoła Podstawowa w Dłużynie, test@test.pl, 11 111-111