Strefa Admina
100 rocznica odzyskania Niepodległości
Obchody 11 listopada to nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów. W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dłużynie zebrali się, aby uroczyście świętować. W piątek 9 listopada zorganizowano akademię, która upamiętniła 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Pierwszym punktem programu była część artystyczna, gdzie uczniowie z oddziału przedszkolnego prezentowali poezję oraz śpiewali piosenki patriotyczne. Szczególnie wzruszające dla młodych widzów było odśpiewanie Roty przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. O godzinie 11.11 nastąpiło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek Hymnu Narodowego włączając się tym samym do bicia rekordu Guinnessa ogłoszonego przez Panią Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską. Po uroczystej akademii odbył się „Konkurs wiedzy o Polsce” ,w którym uczniowie klas IV-VIII i III gimnazjum wykazywali się zdobytą wiedzą na temat najważniejszych symboli dla Polaków.
Święto Niepodległości to bez wątpienia, jedno z najważniejszych świąt dla rodaków. Szkoła Podstawowa w Dłużynie wyznacza sobie jako cel, aby od dziecka, w świadomości naszych obywateli data 11 listopada kojarzona była z ważnymi dla kraju wydarzeniami. W związku z tym ostatnim punktem programu było przypomnienie przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej mieszkańcom Dłużyny o  Święcie Niepodległości podczas przemarszu ulicami Dłużyny, w trakcie którego rozdawali własnoręcznie robione narodowe kotyliony i chorągiewki, oraz śpiewali pieśni patriotyczne.
                                                                                                                      E. Przewoźna
Dodano: 2018-11-13
Zdjęcia > Powrót >
Szanowny użytkowniku, nasza strona używa ciasteczek jedynie dla sprawnego funkcjonowania jej administracji. Żadne informacje nie są przechowywane, przetwarzane ani nikomu przekazywane. W razie pytań odnośnie polityki prywatności lub ciasteczek proszę o kontakt z administracją szkoły. Życzymy miłego korzystania z naszej strony. OK
2020 Szkoła Podstawowa w Dłużynie, test@test.pl, 11 111-111