Strefa Admina
Wycieczka naukowa
W piątek 26 października uczniowie 5,6 i 7 klasy wybrali się na wycieczkę do Zielonej Góry, największego miasta woj. lubuskiego. Naszym przewodnikiem był pan Mateusz, który w trakcie spaceru po tym pięknym mieście opowiadał  wiele ciekawych historii. Pierwszym punktem było zwiedzanie Palmiarni, położonej na Winnym Wzgórzu. Zobaczyliśmy tam kolekcję egzotycznych roślin, ale największe wrażenie zrobiły na nas potężne palmy. Z tarasu widokowego ze szklanym dachem podziwialiśmy panoramę miasta.
Podążając śladem Bachusików, które jak głosi legenda są dziećmi Bachusa-rzymskiego boga wina, który usadowił się na zielonogórskim deptaku, dotarliśmy na Stary Rynek. Po obejrzeniu zabytkowych kamieniczek zjedliśmy obiad. Kolejnym punktem programu było obejrzenie filmu „Życie drzew” w Planetarium Wenus, które wraz z Centrum Przyrodniczym należy do Centrum Nauki Keplera. Pod kopułą planetarium odbywają się projekcje 2D/3D w technologii FullDome, znajdują się tu także ekspozycje stałe, np. multimedialna „Układ Słoneczny” i Laboratorium Optyczne „Jaskinia Światła” oraz wystawy czasowe. Później spędziliśmy czas w Centrum Przyrodniczym, w którym samodzielnie wykonywaliśmy różne eksperymenty i doświadczenia.
W świetnych humorach wróciliśmy do domów.
K.J. i I.R.
Dodano: 2018-10-28
Zdjęcia > Powrót >
Szanowny użytkowniku, nasza strona używa ciasteczek jedynie dla sprawnego funkcjonowania jej administracji. Żadne informacje nie są przechowywane, przetwarzane ani nikomu przekazywane. W razie pytań odnośnie polityki prywatności lub ciasteczek proszę o kontakt z administracją szkoły. Życzymy miłego korzystania z naszej strony. OK
2020 Szkoła Podstawowa w Dłużynie, test@test.pl, 11 111-111